FLEXI IN-SECURITY 2010 - O situaci migrantů v době ekonomické krize

Společný kulturní projekt pro výzkumníky(Jan Hanzlík) a fotografy(Petr Šilhánek). Zadavatel grantu: MKC Praha.

 „Naděje tu je, ale šance ne.“(novodobé gruzínské pořekadlo)

Gruzíni a jejich země na cestě, autoři: Jan Hanzlík, Petr Šilhánek, Papa e mama

 Stalo se to takhle: večerní soumrak, mladá žena sedí za pokladnou, těší se domů, možná přemýšlí, co večer podnikne, nebo taky, kam vyrazí na trh sehnat co nejlevnější potraviny. V obchodě už nikdo není, je pomalu čas zavřít. Jenže dveře se znova otevírají. A dovnitř vpadnou dva muži s kuklami na hlavách a s noži v ruce. V tu chvíli by jim dala úplně všechno a oni se naštěstí spokojí jen s pokladnou. Když odcházejí, prodavačka se hroutí k zemi a pláče v návalu šoku.

Oba lupiče našli za týden. Bez peněz. Někde na druhém konci Gruzie. Ji už to ale nezajímalo. V tu chvíli stála jen o jedinou věc. Dostat se odtud. Do Evropy. Tam je přece všechno jednodušší. Práce je spousta a lidi se tam nepřepadávají málem za bílého dne. Musí pryč. A začít znova.

 

FLEXI IN-SECURITY 2010 - On the situation of migrants on time of economic crisis

Joint cultural project for researchers(Jan Hanzlik) and photographers(Petr Silhanek). Contracting authority: MKC Prague.

There is hope, but not chance (a contemporary Georgian proverb)

Georgians and their country on the way, autors:Jan Hanzlík, Petr Šilhánek, Papa e Mama

 It happened like this: dusk, a young lady sitting behind a cash register, looking forward to go home, maybe thinking about how to spend the evening or where to get some food and for how much. There is no one in the shop, it is almost closing time. But then the door opens suddenly once again and two hooded men with knives in their hands rush in. She would give them everything at that moment, but fortunately they settle just for the cash register. After they leave the salesgirl collapses and cries in shock.

The two muggers were caught a week later – with no money, on the other side of Georgia. But the girl was not interested anymore. Only one thing mattered for her at the moment. Leave this country. For Europe. Everything is easier there. A lot of work and no daylight robbery. She has to go. She will start from scratch there.

 

 
fotografie >
photographs >
 
 

Fotobanka 1.žižkovského ateliéru PAPA E MAMA

Fotobanka se zejména zabývá černobílou tvorbou. Prodává originální, ručně zvětšované snímky z celého světa. V naší fotobance najdete především dokumentární, sportovní a umělecké fotografie. Publikování jakéhokoliv díla bez předchozí smluvní dohody se zapovídá. Ceny a kontakty jsou uvedeny na tomto webu.

Photobank 1.zizkovian atelier PAPA E MAMA

 
fotografie >
photographs >
 
 

Dan Amcha vystavuje fotografie ve Vinohradské nemocnici v pavilonu G ( 3.patro)

Dan Amcha se narodil v Praze, je mu 28 let.. Vystudoval mezinárodní vztahy na VŠE a živí se jako překladatel na volné noze. Fotografování se aktivně věnuje asi 6 let. Zabývá se zejména fotografováním krajiny, reportážní a dokumentární fotografií. Fotografování je pro něj úzce spjato s cestováním, které je jeho dalším velkým koníčkem.

Autor má za sebou dvě úspěšné výstavy fotografií z Maroka, které s kamarádem Jiřím Coufalem uspořádal v Hostivicích a v budově místního úřadu Prahy 11. Výstava v klubu Újezd je jeho první samostatnou výstavou.

kontakt: amchistan@seznam.cz

Dan Amcha, Vinohrady hospital, pavilon G ( 3.floor)

 
fotografie >
photographs >
 
 

Galerka Klubu Újezd, Prague, Czech republic

Galérka Újezd je osobitý výstavní prostor se sídlem v legendárním pražském Klubu Újezd. Spravuje ji 1.žižkovský fotografický ateliér Papa e Mama, volné sdružení fotografů se sídlem v Praze. V Galérce můžete vidět v převážné většině fotografie nezávislých českých tvůrců, studentů uměleckých škol, zavedených profesionálů i legend české fotografie (viz. Seznam realizovaných výstav). Důraz je kladen na reportážní a uměleckou fotografii, užitou grafiku i historické a archivní snímky. Ročně je realizováno přibližně dvanáct výstav, pravidelně anoncovaných na http://www.klubujezd.cz/ a také v kulturním servisu Rádia 1. K dispozici je dvacet rámů, z nichž část má rozměry 50x60 cm a zbytek 60x90 cm. Rámy jsou kovové, kvalitně nasvícené a snadno vyměnitelné. Novou výstavu tak lze instalovat během několika hodin. Kavárna v patře je pak obzvlášť vhodná pro pořádání vernisáží. Máte-li zájem zde vystavovat své práce, zašlete ukázku svého portfolia na pro@klubujezd.cz , p.silhanek@klubujezd.cz nebo jsme též aktivní na http://www.papaemama.com/ , nebo se přijďte podívat osobně.

Ateliér Papa e Mama, Petr  Šilhánek a Jan Biggles Hanzlík.

Újezd Club galerry, Prague, Czech republic

 
fotografie >
photographs >
 
 

Umění do nemocnic, Art to hospital

Projekt: Výstavní prostor ve Vinohradské nemocnici. Ateliér Papa e Mama zdobí zdi ve třetím patře pavilonu G Vinohradské nemocnice zarámovanými fotografiemi. Pacientům se tak pokouší zpříjemnit pobyt na lůžkovém oddělení, rozptýlit je a přivést na jiné myšlenky.


Provedení: V první fázi se jedná o 15 rámů, které jsou snímatelné, tak aby se fotografie daly obměňovat. Pro začátek počítáme s periodicitou jednotlivých výstav dva měsíce. Jednat by se mělo především o černobílé fotografie s uměleckou, dokumentační a informační hodnotou a to ať už se bude jednat o obrázky z cest nebo třeba ze stadionu Bohemians 1905. Případný vliv fotografií na pacienty jsme samozřejmě připraveni konzultovat s lékaři.


Perspektivy: Vycházíme z předpokladu, že výzdoba třetího patra je začátek zkrášlování celého pavilonu, potažmo nemocnice, případně nemocnic. Setká-li se náš projekt s kladnou odezvou, jsme připraveni ho rozšířit dle přání a požadavků osob odpovědných za chod zdravotnických zařízení.


Naše zkušenosti: Papa e Mama má za sebou desítky úspěšných výstav, jak v domovské galerii v Klubu Újezd (Újezd 18, Praha 1, www.klubujezd.cz), tak i v galeriích a výstavních sálech po celé zemi. Petr Šilhánek je jedním z kmenových fotografů Charity Česká republika, v jejíchž službách nafotil život od romské školky v Třebíči po tržiště v Kábulu, Jan Hanzlík je reportér MFDnes tč. na cestě po Indii. Jsme schopni zajistit výstavu od A do Z, rámy počínaje a jejich instalací konče.

Art to hospital

 
fotografie >
photographs >